Уводитися в обіг нові обігові монети

Дата: 21.05.2018 16:56

Уводитися в обіг нові обігові монети будуть поетапно: перший етап – 27 квітня 2018 року будуть eведені в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні; другий етап відбудеться пізніше, монети номінальною вартістю 5 і 10 гривні вводитимуться в обіг у 2019 – 2020 роках (точну дату Національний банк повідомить додатково).

Рішення про вилучення з обігу банкнот номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень Національний банк не планує приймати. Однак, Національний банк припинить друкувати ці банкноти та додатково поповнювати ними грошовий обіг.

Заокруглення готівкових розрахунків

Правила заокруглення вступлять в дію з 01 липня 2018 року.

Заокруглення відбуватиметься за математичним правилом. Якщо сума розрахунку закінчується на 1, 2, 3, 4 копійки – вона заокруглюється до 0 у бік зменшення суми. Якщо сума розрахунку закінчується на 5, 6, 7, 8, 9 копійок – вона заокруглюється до 0 у бік збільшення суми.