Пішохідний маршрут на г. Тетерівка

Довжина шляху: 8 км.

Перепад висот: 540 м

Рівень складності: легкий

У часи війни гора Тетерівка була стратегічно важливим обєктом, адже з її вершини відкривається чудовий вигляд на довколишні гори. Маршрут стартує з с. Нижня Рожанка та пролягає гірськими масивами. Шлях легкий, одноденний, можна подорожувати з дітьми.

Тут пролягає частина межі Сколівського району та Івано-Франківської області.

Гора Тетерівка має цікаву історію. Під час Першої світової війни вона була важливим стратегічним об’єктом для військ австро-німецької коаліції та радянської армії. Адже, володіючи нею, можна було отримати контроль над довколишніми населеними пунктами, включно із селищем Славське. Тривала запекла боротьба, укріплена вершина переходила з рук в руки, однак після контрнаступу австро-німецьких військ росіяни відступити, залишивши вбитих солдат непохованими. Пізніше, внаслідок пошуково-ексгумаційних досліджень, проведених членами товариства пошуку жертв війни «Пам’ять», на г. Тетерівка біля с. Нижня Рожанка було виявлено останки військовослужбовців російської та австро-угорської армій. Урочисті перепоховання відбулися у 2006 та 2017 роках.

Щоб Ваша подорож була приємна та цікава, радимо скористатися послугами гірських провідників туристичного клубу «VATRA», ловіть їхні контакти: +380960748816, +380976910364, або шукайте  їх в Instagram – vatra_mountaineer