Воєнний стан в Україні. Як це?

Дата: 27.11.2018 10:24

276 "за". Верховна Рада таки підтримала рішення Президента Петра Порошенка запровадити воєнний стан в державі. Щоправда, Президент вніс кілька поправок у свій законопроект.

Зокрема, воєнний стан запровадять 28 листопада о 9:00, а не 26 листопада з 16:00.

Крім того він діятиме не по всій території України, а тільки в 10 областях: Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській, Вінницькій. Це ті області, які межують з Російською Федерацією та ділянкою придністровського кордону з Молдовою.

Під час воєнного стану можуть обмежуватись:

• Права та свободи громадян;
  • Режим вїзду та виїзду в країну, пересування громадян та рух транспорту;
  • Діяльність політичних партій та громадських організацій, якщо вони становлять загрозу для сувернітету та національної безпеки;
  • Діяльність ЗМІ;
  • Особливо ретельний спосіб перевірки особистих речей, багажу, транспорту, службових приміщень і житла громадян;

Однак Президент заявив, що ніяких обмежень прав та свобод громадян не буде, за винятком наземної агресії з боку Росії. Ми повинні бути готовими до чергового кроку агресора.

Окремою постановою депутати проголосували за проведення виборів 31 березня 2019 року.