11 населених пунктів, 53 зустрічі, 56 записаних годин і колосальний досвід – це лише частинка тої титанічної праці, яку проробили члени фольклористичної студентської експедиції Кафедри української фольклористики ім. Філарета Колеси «Фольклорна традиція Бойківщини» влітку 2018 р. Сьогодні вони ще раз повернулись у смт. Славське, щоб поділитись своїми враженнями.

«Це була надзвичайна експедиція! – поділився враженнями Андрій Вовчак. – Ми довідались багато цікавого і були враженні наскільки глибоке коріння цього кластеру українського фольклору. Особливо вразило таке явище як «гоєкання». Це був своєрідний спосіб зв’яку: пастухи, випасаючи худобу на різних полонинах, перегукувались між собою. А латкання (виконання виконання весільних пісень) наводить на звязок бойківської традиції Афін, коли дії акторів озвучував хор. Та сама історія із обрядом бойківського весілля, де роль хору виконують жінки, а наречені ніби актори. Ми записали багато давніх коломийок, пісень та колядок».

Ірина Федун наголосила, що особливої уваги заслуговує бойківська інструментальна музика. Федір Синевуцький, Сидір Винник, Дарія Коруд, Володимир Мичко та іню – це бойківські таланти, які не тільки розповіли про фольклорну традицію тих часів, але й поділилися своїми власними творами, які пронизані етнічними мотивами.

Вражені привітністю та відкритістю бойків і студенти. Часто дістатись до того чи іншого населеного пункту було дуже важко, тому доводилось ночувати у тому селі, де записували інформацію. Всюди їх приймали від щирого серця.

Окремо хочемо висловити подяку товариству "Бойківщина" за підтримку та сприяння в ції не легкій, але важливій справі. Наступного року чекаємо вас знову.