Як уникнути травматизму під час ожеледиці

Дата: 28.01.2019 12:27

КНП «Славська міська лікарня» разом з Центром громадського здоров’я МОЗ України дають кілька порад, які захистять Вас від травмування при ожеледиці.

Головні правила безпеки при ожеледиці:

1. Не поспішайте: що повільніше ви йдете, то меншим є ризик впасти і травмуватися.
  2. Не тримайте руки в кишенях: це дуже допоможе при падінні.
  3. Присядьте, якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу: це допоможе втриматися на ногах, а у разі падіння - падати буде не так високо і не так боляче.
  4. Тримайтеся осторонь будівель, щоб захистити себе від падіння буруль.
  5. Сконцентруйтесь, коли переходите дорогу: гальмівний шлях при ожеледиці значно збільшується.
  6. Не взувайтесь у чоботи на високих підборах: ідеальний варіант - зручне взуття з рельєфною підошвою.

Навіть якщо не одразу, а через деякий час після падіння почала боліти голова з'явилася нудота чи біль у суглобах − терміново зверніться до лікаря!

«За даними Центру медичної статистики, останніми роками в середньому 97,5 тис. українців щороку зазнавали ушкоджень різного ступеня тяжкості внаслідок падіння (для кількісних даних використано середній показник переліку травм, найбільше характерних внаслідок падінь: переломи черепа, хребта, кісток верхніх та нижніх кінцівок). Ця статистика вражає!» - про це повідомила головний лікар КНП «Славська міська лікарня» Зенинець Оксана.

Зважаючи на погодні умови, просимо Вас бути обережними та берегти своє життя.