Сколівська ДПІ Стрийського управління ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що на адресу інспекції надходили звернення громадян про надання роз’яснення  щодо індивідуальних пільг по місцевих податках і зборах.

 

ДПІ інформує, що органи місцевого самоврядування (сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад) в межах своїх повноважень, приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів відповідно ст..10 ПКУ. До місцевих податків і зборів, по яких можуть застосовуватися  пільги, належать  податок  на майно – нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плата за землю.

Пільги надаються один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Ст. 266.4 ПКУ визначає наступні пільги (зменшення бази оподаткування) по нерухомому майну:

  • для квартири (незалежно від їх кількості ) 60 кв. метрів.
  • для житлового будинку (незалежно від їх кількості ) 120 кв. метрів.
  • для різнотипної житлової нерухомості на 180 кв.метрів.

 

Пільга не застосовується до об’єктів якщо їх розмір п’ятикратно перевищує неоподатковуваний розмір та об’єктів, що використовуються у підприємницькій діяльності або надаються в оренду для ведення підприємницької. діяльності.

 

По платі за землю (п.281 ПКУ) звільняються інваліди І та ІІ групи, особи, що виховують 3 і більше дітей до 18 років, пенсіонери за віком, ветерани війни та особи на яких поширюється статус ветеранів, чорнобильці. Пільгується земельні   ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.

Граничні норми наступні:

  • не більше 2 га для ведення особистого селянського господарства:
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку у селах не більше 0,25 га, в селищах  - 0.15 га в містах 0,1 га
  • для ведення садівництва – 0,12га.
  • для індивідуального дачного будівництва – 0,1 га.
  • для індивідуальних гаражів – 0,01 га

Податковим кодексом України не передбачено встановлення органами місцевого самоврядування індивідуальних пільгових ставок місцевих податків та зборів для окремих платників податків.