Тимчасова зміна місця голосування

Дата: 24.06.2019 15:22

24 травня стартувала виборча кампанія позачергових виборів народних депутатів України, які відбудуться 21 липня 2019 року.

Відтак, доступною є процедура тимчасової зміни місця голосування, здійснити яку на позачергових виборах народних депутатів України можна з 24 травня 2019 року до 15 липня 2019 року.

Важливо зауважити, що Центральна виборча комісія постановою від 29 травня 2019 року № 910 спростила для виборців процедуру тимчасової зміни місця голосування. Відтепер до заяви про зміну місця голосування не потрібно додавати документи, які підтверджують необхідність такої зміни. Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця та може бути викладена у такій формі: "за сімейними обставинами", "у зв’язку з відрядженням", "у зв’язку з виробничою необхідністю", "за місцем роботи", "за місцем навчання", "за місцем фактичного проживання", "у зв’язку із відпусткою", "у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням" тощо.

Для тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси необхідно звернутись:

- у відділ ведення Реєстру за своєю виборчою адресою (за місцем реєстрації)

- або у відділ за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів.

У відділі необхідно заповнити бланк відповідної заяви.

Заява подається виборцем особисто. При звернені у відділ необхідно мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України).

Особливістю парламентських виборів є те, що у разі, якщо виборцю тимчасово змінено місце голосування поза межами одномандатного виборчого округу, він отримує лише один бюлетень для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі (за партійними списками).