Про податок на майно

Дата: 24.06.2019 15:44

Сколівська ДПІ Стрийського управління ГУ ДФС у Львівській області інформує власників нерухомого майна, що до 01 липня поточного року завершиться формування органом ДФС повідомлень-рішень щодо сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки (п. 266.7.2 ПКУ).

Об’єктом оподаткування є  нерухомість – житлова, нежитлова або їх частки, яка обчислюється за місцем реєстрації (адреси) власника.

База оподаткування нерухомості контролюючим органом формується на підставі даних  Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податку, зокрема документів на право власності. (п.266.3.2 ПКУ).

Ставка податку встановлюється рішенням органу місцевого самоврядування в розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня звітного року за 1 кв. м (п.266.5.1).

Строк сплати податку на нерухомість за поточний рік  спливає у 60-ти денний термін з дня вручення повідомлення –рішення і завершується 29 серпня. (п. 266.10.1 ПКУ).

Платники податку мають право (п.266.7.3 ПКУ) звернутися  з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання /реєстрації/ для проведення звірки даних щодо:

• об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в т.ч. їх часток, що перебувають у власності платника податку;
  • розміру загальної площі нерухомості платника;
  • право на користування пільгою зі сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей, контролюючий орган, на підставі оригіналів документів наданих платником, проводить перерахунок і вручає йому нове повідомлення-рішення, а попереднє скасовується.