Перерахунок  пенсій  з  1  грудня  2019  року

У звязку з підвищенням з 1 грудня прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1564 до 1638 грн  відповідно до Закону України Про Державний бюджет на 2019 рік”, проведено перерахунок пенсійних виплат.

        Зазначеному  перерахунку підлягають мінімальні та максимальні пенсійні виплати, а також надбавки та підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. Зокрема:

-  пенсії за особливі заслуги перед Україною згідно із Законом України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”;

-  пенсії ветеранам війни;

-  песії жертвам нацистських переслідувань;

-  мінімальні розміри пенсій учасникам бойових дій та інвалідам Другої світової війни;

-  мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

-  надбавка донорам.

         Варто зазначити, що даний перерахунок не проводиться особам, які працюють або займаються підприємницькою діяльність. Працюючим пенсіонерам та пенсіонерам, що проводять діяльність з отриманого доходу, перерахунок пенсій буде проведено після звільнення з роботи або припинення  підприємницької діяльності, з урахуванням прожиткового мінімуму, який встановлено на дату звільнення або припинення діяльності.

         Звертаємо увагу: зазначені перерахунки проведені автоматизованим способом та не потребують додаткового звернення до органів Пенсійного фонду України.

          Розмір підвищення  розраховується індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться у пенсійній справі.

          Довідкову інформацію щодо механізму проведення перерахунку пенсій громадяни району  можуть отримати в Сколівському відділі обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та за телефоном “гарячої лінії   -  2-17-43 .

        Начальник Сколівського відділу

обслуговування громадян Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області                                                     Л. ІВАНЮК