Сьогодні, 6 травня, у Львівській ОДА міста-курорти та малі туристичні міста Львівщини зібрались на нараду, щоб обговорити реалії, проблеми та перспективи майбутнього туристичного сезону. Голова Славської ОТГ Володимир Бега також взяв участь у нараді.

Трускавець, Східниця, Славське, Дрогобич, Моршин, Яворів, Жовква, Борислав - ці та інші міста мають всі шанси цього року збільшити туристичний потік і доходи, адже доки кордони закриті українці мандруватимуть найбільше у Карпати та Прикарпаття.

Про це повідомляє пересслужба ЛОДА.

“Люди вже уникають і будуть уникати групових турів. Кожне питання від тих, хто бронює місця в закладах, - про велосипеди, екостежки, веломаршрути. Всі розуміють, що закордон вони не поїдуть, акцент роблять на Карпати. Ми тут на коні. У нас вже бронюють наперед на кілька місяців. Нормальний 5-кілометровий маршрут можна прокласти за місяць. Домовтеся з лісниками, візьміть працівників і зробіть. Це туристам не набридає. Це як пробіжка, один раз в день мусить бути”, - каже Володимир Бега, голова Славської ОТГ.

Він та більшість мерів певні, що настав час робити порядок з екосадибами. Приватний сектор в Славському складає 50%. Місто будує дороги, проводить освітлення, вивозить сміття, а власники екосадиб часом навіть не пускають на територію пожежників.

“Екотуризм має бути регульований, до 10 ліжкомісць - це екосадиба. Більше - платимо. Трускавець каже, що втрачає на екосадибах 30 млн. гривень. Ми про це говорили з директором Держагентства з розвитку туризму Мар’яною Олеськів у понеділок. У Києві розуміють проблему і вже працюють над єдиним реєстром суб’єктів туристичної галузі. Так само ми підтримуємо зміни до законів про екосадиби і будемо пропагувати відповідні правки. Бо бізнес має працювати чесно, адже місто зі свого боку має звідкись брати гроші на очисні споруди, водоканал, дороги”, - каже Юрій Холод.

Серед інших важливих питань обговорювали:

  • Безпечний туризм – протестовані мешканці та можливість зробити всі ПЛР-тести на місцях;
  • Співпраця та взаємодія між містами-курортами;
  • Залучення коштів з-за кордону, розвиток інфраструктури, правильне поводження з відходами.

Начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака зазначила, що цей сезон для туристів має всі шанси запам’ятатися не просто, однак кожен регіон Львівщини має все, щоб залучити туриста.