Як ФОПи можуть оформити допомогу на дітей?

Дата: 07.05.2020 10:13

Кабмін вирішив надати додаткову допомогу ФОПам та безробітним, у яких є маленькі діти - ФОПам, які мають дитину до 6 років, держава виплачуватиме 1 779 грн, тим, хто має дитину від 6 до 10 років - 2 218 гривень.

Про це повідомляє Центр громадського моніторингу та контролю.

Хто може отримати допомогу?

За інформацією Мінсоцполітики, фінансову підтримку від держави можуть отримати ФОПи, а також малозабезпечені сім’ї, які мають дітей до 10 років.

Претендувати на доплати можуть ФОПи, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку. При цьому у них не повинно бути заборгованості по сплаті ЄСВ протягом року.

"Після погодження з бюджетним комітетом Верховної Ради, яке, я впевнений, обов’язково станеться, понад 300 тисяч родин фізичних осіб - підприємців зможуть отримати таку допомогу", - заявив президент Володимир Зеленський.

Скільки виплачуватимуть?

Відповідно до постанови Кабміну, додаткова підтримка надається на кожну дитину до 10 років у розмірі прожиткового мінімуму. Зокрема, ФОПам, які мають дитину до 6 років, держава виплачуватиме 1 779 грн, тим, хто має дитину від 6 до 10 років - 2 218 гривень.

А середньомісячна допомога для малозабезпеченої сім’ї із неповнолітніми дітьми становить від 2 800 до 3 020 гривень.

За даними Мінсоцполітики, виплати фінансуватимуться із Фонду боротьби з коронавірусом.

Як оформити допомогу?

Як уточнили ЕП у Мінцифрі, послуга буде доступна з 6 травня на порталі "Дія" у розділі "Пенсії, пільги та допомога" або за посиланням –http:// https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua

У додатку потрібно заповнити форму і додати певні документи. Протягом тьох днів інформація буде опрацьована управлінням соціального захисту і кошти будуть перераховані на картки підприємців.

Допомога виплачуватиметься на час карантину та впродовж одного місяця після його скасування. Тобто щонайменше у травні та червні.

Перелік потрібних документів:

-  заява, яка складається з персональних даних заявника, даних про дітей та даних для перерахування коштів.

-  сканована копія свідоцтва про народження дитини (дітей);

-  сканована копія довідки з ПФУ про сплату ЄСВ (форма ОК-7);

- сканована копія документу, що посвідчує проживання на території України (для іноземців);

- сканована копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі створення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Право на допомогу на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до першої і другої групи платників єдиного податку не надається батькам, які вже отримують відшкодування вартості послуги „муніципальна няня” на зазначену дитину.