Львівська область, Стрийський район

Пакетам - торба!

Дата: 03.07.2020 11:12

Сьогодні Міжнародний день відмови від поліетилену

У цей день, 3 липня 2020 року, українцям пропонується прожити один день без поліетиленових пакетів в рамках всеукраїнської акції “День без поліетилену”.

Давайте спробуємо цього дня обійтися без пластикових пакетів, яким давно є альтернативні варіанти у вигляді екоторбинок, паперових пакетів, сіток, що називають "авоськами".

До речі, ще у 2018 на 16 сесії Славської селищної ради депутатами було прийнято рішення про відмову від поліетиленових пакетів. Ми стали першою громадою в Україні, яка прийняла таке важливе рішення.

Довідково

За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. При цьому кожного ж року до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Щорічно у світі виготовляють понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 штук на кожного дорослого. У природному середовищі поліетилен розкладається більше ніж двісті років, а пластик - майже 450 років. Водночас деякі вчені вважають, що пластик лише розпадається на шматочки, які з часом стають меншими.

В Євросоюзі до 2021 року хочуть заборонити поліетиленові пакети, одноразовий посуд, навіть соломинки. Цю ініціативу уже підтримали понад 250 компаній відомих брендів.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)