Система Prozorro та державні закупівлі онлайн

Дата: 04.08.2020 12:26
Кількість переглядів: 1922

Славська селищна рада з 2016 року працює у системі Prozorro – електронній системі публічних закупівель України.  Це означає, що всі закупівлі проводяться лише на електронному майданчику «Держзакупівлі.Онлайн». На цьому майданчику ви можете побачити все, що купує Славська селищна рада,  (та й вся Україна загалом), взяти участь у закупівлях, запропонувати державі товари або послуги, скористатися всіма супутніми сервісами.

Інформацію про закупівлі може переглянути будь-хто без жодних реєстрацій та додаткових оплат.

Що ж таке система Prozorro?

Система ProZorro – це база даних, що знаходиться на сервері і до якої не можна долучитися напряму. Підключитися до системи Прозорро можливо лише через один із електронних майданчиків, які мають доступ до системи. Наприклад, скористатися для цього електронним майданчиком Української Універсальної Біржі. Завдяки такій організації процесу закупівель, держава не зможе втручатися в хід торгів, відсіювати учасників, або якось впливати на них.

По суті, це зворотній аукціон, в якому Учасники змагаються за право постачати Замовнику певний товар чи послугу. Перемагає той, чия ціна в результаті виявиться найнижчою, а технічні характеристики товару або послуги відповідають тим, що заявлені Замовником в тендерній документації.

Основна частина публічних закупівель здійснюється за допомогою електронних торгів. Конкурентний діалог застосовується у випадках, коли Замовнику важко визначитись зі специфікацією та технічними характеристиками запланованих робіт або коли закуповуються інформаційні послуги та наукові дослідження. Переговорна процедура є винятком і застосовується здебільшого для проведення архітектурних конкурсів та закупівлі творів мистецтва. Більш детальна інформація в розділі IV Закону України «Про публічні закупівлі».

Переваги ProZorro

Закупівлі за державні кошти відбуваються в онлайн-режимі

• Будь-яка людина, представник ЗМІ чи контролюючих органів можуть бути віртуально присутніми на аукціоні закупівлі;
  • Спроба провести корумпований тендер одразу отримує розголос;
  • Система назавжди зберігає історію редагувань та дає можливість подивитись видалені документи;

Процес вибору переможця зрозумілий та публічний

• Будь-який учасник торгів у режимі онлайн може подивитись, які компанії брали участь та подати скаргу;
  • Система надає повний доступ до комерційних пропозицій всіх учасників та ходу торгів;
  • У систему викладається повна інформація про товар, послугу або роботи переможця, включно з укладеним договором;

Простий доступ, просте користування та проста участь

• Мінімальний пакет довідок при подачі пропозиції;
  • Відомості з відкритих державних реєстрів замовник зобов’язаний перевіряти самостійно;
  • Подати пропозицію онлайн можна навіть засмагаючи на пляжі;
  • Немає витрат на логістику та час, пов’язаних із підготовкою та доставкою паперів, поїздкою та присутністю при розкритті;
  • Інтуїтивний інтерфейс та подання пропозиції в декілька кліків;
  • Постійна підтримка професійними кол-центрами майданчиків.