Нещодавно КНП «Славська міська лікарня» отримала  телемедичне обладнання, яке передадуть в амбулаторії Славської громади.

У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних.

Відтепер сімейні лікарі під час складних ситуацій зможуть консультуватися з фахівцями вищого рівня, наприклад лікарями обласних медичних закладів.

«Сімейні лікарі чи терапевти, які працюють у віддалених селах, наприклад Нижня Рожанка чи Хащованя, у складних ситуаціях зможуть невідкладно звязатися з професором відповідної компетенції у Стрию, Львові чи Києві. Це дозволить поставити точний діагноз та призначити ефективне лікування». – розповідає головна лікарка КПН «Славська міська лікарня» Оксана Зенинець.

Інформаційна довідка. Телемедицина – це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Консультації в форматі «лікар – лікар» можна отримати у сфері пульмонології, ендокринології, дерматології, педіатрії тощо.