Метеорологічна станція у Славському з’явилася у 1945 році, зараз вона трансформується, тут планують створити перший в Україні методично-метеорологічний центр.


«Минулого року ми святкували 75-річчя станції. Протягом 75 років щодня цілодобово станція слідкує за погодою – вимірює температуру, кількість опадів, вологість, слідкує за хмарами, напрямком вітру та навіть за НЛО, – жартує начальник станції Роман Марчишин. – Щоб ви розуміли, у небі над Славською громадою можна побачити 92 види хмар, і метеоролог повинен точно їх розрізняти, адже саме вони перші провісники опадів»
На станції працює 5 метеорологів, які негайно реагують на всі зміни погоди. Робота метеоролога надзвичайно важлива, адже від його спостережень часто залежать людські життя.


«Хороша погода – це як відпочинок для метеоролога і натомість працює, коли погана погода. Про що я? Коли погана погода, ми повинні слідкувати, щоб завчасно помітити проблему та повідомити ДСНС та мешканців про можливі, наприклад, підтоплення чи селеві потоки», - розповідає Роман.
На запитання чи помітно на нашій території кліматичні зміни, Роман відповідає, що це можна помітити по грозах. Вони стали небезпечнішими та раптовими. Кількість опадів не зменшилась, але зараз місячна норма може випасти за день. А зими в нас завжди були різними. І фрази «от колись були зими» зовсім не доречні. Якщо згадати минуле, то і колись були зими різні.


Ось такі вони метеорологи, які працюють у нашій громаді. Сьогодні у їхнє професійне свято щиро бажаємо їм тільки сонячної погоди, нехай настрій не залежить від погодних змін, а позитивні моменти змушують посміхатись.

Зі святом!