Навесні на території нашої громади значно частішають випадки паління сухої трави, як наслідок лісові пожежі та нещасні випадки. Щоб запобігти цьому, сьогодні голова громади Володимир Бега, начальник управління цивільного захисту Головного управління ДСНС у Львівській області Іван Базів, завідувач навчально-консультаційного пункту у Стрию Дмитро Наливайко, головний інспектор Сколівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області Микола Пилипів, старости сіл, інспектори та офіцерами громади  провели нараду та обговорили план дій.

«Профілактика надзвичайно важлива. Потрібно найперше працювати з населенням, проводити оповіщення. Минулого року ми це вже спробували  і насправді це ефективно, змушує задуматись. Крім того милого року винні особи були притягнуті до адміністративної відповідальності за спалювання сухої трави», - наголосив інспектор з екології Славської селищної ради Віталій Ставицький.

Обговорили також необхідність створення добровільних пожежних команд на території громад, які у випадку пожежі проводитимуть оповіщення та миттєво реагувати на випадки пожежі.

«Для нас важливо, щоб такі команди були у Лавочному та Нижній Рожанці. Як правило, там горить найчастіше, але місцеві мешканці завжди активно допомагають у гасінні таких пожеж. Принаймні стримують вогонь до приїзду пожежної бригади», - розповів пожежний інспектор Микола Пилипів.

Нагадаємо, що в Україні набрала чинності заборона паління сухої трави, якою значно підвищилися штрафи для паліїв.