У Славську відбудеться допрем'єрний показ фільму "Стрий. Легенда"

Дата: 17.08.2021 10:49

З нагоди святкування 30-річчя Незалежності України 21-го серпня о 21.00  На центральній площі смт Славське відбудеться допрем’єрний показ фільму «Стрий. Легенда».  Перед сеансом зустріч з авторами та акторами. Прем’єра стрічки запланована на 9 вересня о16.00 у м. Львові в Палаці Мистецтв.

Трейлер: https://www.facebook.com/watch/?v=3531803230176057

Події фільму «Стрий. Легенда» переносять нас в історичні часи середини 14 ст. – епоху володаря  Галицько-Волинського королівства - Юрія Болеслава. Часи заснування міста Стрия. Фільм про надзвичайну долю сина саксонського лицаря,  яка закинула його на Галичину, який втратив батька і мати, титул і багатство  та не втратив честь і шляхетність. Його усиновлює місцевий коваль, вчить наших звичаїв і мови. І це допомагає йому   здолати всі випробування,  вибороти  своє щастя і свою любов. В картині переплелися доблесть і зрада, любов і ненависть, війна і мир, містика та історична достовірність. Ну і звичайно чарівна квітка магнолія,  яка надає нашому герою сили та впевненості.

Зйомки тривали 3 місяці з 30 липня по 10 жовтня 2020 р. Початок зйомок фільму - 30 липня на території фортеці Тустані. Там були відзняті в основному батальні масштабні сцени. Загалом було 20 різноманітних локацій і сцен.  Зйомки також проходили на березі р. Стрий, готельно-відпочинковому комплексі «Вежа Ведмежа»,  в ресторані «Козак» м. Моршин,  с. Нагуєвичі, Олеському  замку, відпочинковому комплексі «Козацький Двір»

Родзинкою фільму є те,  що в головних ролях знялися відомі діячі мистецтва та  культури Львівщини та Стрийщини:

3-х разові чемпіони світу з бальних танців - Давид Комарницький, Ангеліна Черковська

Актори Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької: Мар’яна Мазур, Віталій Загорбеньський, Наталя Дитюк, Наталя Курильців. Львівського академічного обласного музично-драматичного театру iм. Юрiя Дрогобича: Іван Гарасимчук, Катерина Король, Наталя Рибалкіна, Андрій Юркевич

Чемпіон України зі спортивного запам’ятовування : Гордій Остапович

В ролях : Юрій Комарницький, Олег Саламаха, Назар Шмігельський, Ольга Береза, Зоряна Кіндратишин, Олександр Ілечко, Софія Кулик.

Музика: гурт «Фолькнери» «Львівські Маністрелі», співак-Ростислав Кушина

Автор ідеї, проекту, сценарію та продюсер  картини: Юрій  Комарницький

Режисер фільму – Олександр Король (головний режисер Львівського академічного обласного музично-драматичного театру iм. Юрiя Дрогобича)

Звукорежисер: Петро Гирич

Зйомка: студія «WestArt” – Дмитро Кошлань.

Фільм був знятий в підтримку проєкту Михайла Шмігельського  «Стрий місто магнолій»

Організатор: Агенція регіонального розвитку «Перспектива Стрийщини»

Кіно прославляє наш край, його тисячолітню захоплюючу  історію.

Партнери: ЛОДА,  Стрийська міська влада, Стрийська  районна  рада, Славська ТГ, Моршинська влада, Сколівська влада,  Буська влада, Дрогобицька влада, Львiвський академiчний обласний музично-драматичний театр iм. Юрiя Дрогобич,  Львівський оперний театр, Львівський театр ім. М. Заньковецької, студія «WestArt”,  ТО «Арт-Простір»,  БФ «Рідня», ГО ТІЦ «Стрий», ГО «Молодь Стрийщини», ГО «РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-НАВЧАЛЬНИЙ ТА КОМУНІКАЦІЙНИЙ ЦЕНТР», Рада реформ Стрийського району, Лицарський клуб «Баннерет», Молодіжна рада реформ, ВПУ № 8, 34, 35, Стрийське художнє училище,  Національний заповідник «Тустань», Готельно-відпочинковий комплекс «Вежа Ведмежа», відпочинковий комплекс «Козацький Двір», ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК “НАГУЄВИЧІ”, Ресторан «Козак»,  Державний історико-культурний заповідник «Тустань»

Меценати:  Олег Канівець,  Мирослав Карпінський, Роман Козак, Володимир Бега, Василь Ведерніков,  пп Ігор Сурмик ,

ІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ : ТРК «Лан», Радіо «Стрий ФМ», радіо «Фреш ФМ» , ТРК «Простір», газета «Фортуна»,  газета «Гомін волі», газета « Рідне поле», радіо «Голос Стрия», «Фішка», Портал «Гуру», «Твоє радіо»,  «Бойківська думка» ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНСТВО «ЗАХІД-НЕТ»