Ці вихідні у Славській громаді присвятили важливій людині, о. Миколі Устияновичу. У конференції «Краєзнавство: історія і сучасність (літературні, мистецькі, релігійні та історичні аспекти)» взяли участь історики з усієї Львівської області. 
«Все стається так, як має статися. І отець Миколай Устиянович не просто так опинився у нас тут. Це все для того, щоб ми сьогодні тут зібралися і говорили про нього», - каже декан отець Анатолій.
Справді, життя у Славську для Миколи Устияновича стало чи не найбільшим випробуванням. Саме тут він втратив дружину та двох дітей, і тут він написав чи не найкращі свої твори. Ці вірші та пісні вчора звучали зі сцени у виконанні місцевих артистів.
«Ми повинні зберегти пам’ять про Миколу Устияновича, щоб передати її нашим дітям. Ця конференція - це тільки перші кроки до майбутніх досліджень і видань про М.Устияновича.  Зараз ми обговорюємо питання створення музею», - розповіла начальниця відділу освіти, культури та спорту Славської селищної ради Ольга Кореневич.
Також до 210-ої річниці від дня народження митця у галереї «Максим» відкрилася виставка, присвячена родині Устияновичів, яку організувала Оксана Ареф’єва.