А Ви знали, що церкві Зіслання Святого Духу, що у Верхній Рожанці, цьогоріч виповнилося 217 років. Так, бо збудували її ще у липні 1804 році. Свідчить про це вирізьблений надпис на зрубі. З кінця 19 ст. і до 1939 року церквою опікувалися барони Гредлі та страхового товариства убезпечень «Дністер»

Ймовірно, перша дерев’яна церква через набіги татар була зруйнована. Відомо також, що попередня церква стояла трохи далі на території подвір’я. На цьому місці зараз стоїть каплиця Різдва Пресвятої Богородиці, яку збудували у 18 ст. Біля храму розташована дзвіниця, на стіні якої видно напис (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Цю дзвінницю громадським коштом за ініціативою отця ієрея Григорія Гуменного збудував Андрій Галадій".

У радянський час церква була не діюча. Лише у 1987 передана у власність релігійній громаді. Цей зразок бойківської сакральної архітектури – перлин нашої громади.

Сьогодні церква Зіслання Святого Духу – місце сили для мешканців Верхньої Рожанки. Її стіни бачили відчай каяття, радість прощення та чудо Таїнств Божих.