Оперативна інформація щодо сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за 2021 рік

Дата: 20.01.2022 15:15

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є місцевим податком у складі податку на майно. Особливістю місцевих податків є те, що вони запроваджуються рішеннями сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад. Повноваження відповідних рад щодо місцевих податків та зборів визначені статтею 12 Податкового кодексу України.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується у 2021 році фізичним особам – власникам нерухомості за 2020 рік.

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.м бази оподаткування.

Зазначаємо, що база оподаткування об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

- для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

- для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий звітний період (рік).

Зарахування даного податку до місцевого бюджету здійснюється в розмірі 100% від сплаченої суми.

Протягом 2021 року до місцевого бюджету Славської селищної ради даного податку надійшло 3 866 920,91 грн.

Десятка лідерів зі сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за 2021 рік виглядає наступним чином:

АТ «Українська залізниця» – 414 254,81 грн.;

ТзОВ «Бойківщина» – 225 518,28 грн.;

ТзОВ «Пансіонат «Славський» – 223 582,28 грн.;

ТзОВ «Гірськолижний комплекс «Волосянка» – 201 000,00 грн.;

ТзОВ «Резорт Перлина Карпат» – 140 411,97 грн.;

ТзОВ «Зелений мис Резорт» – 133 584,68 грн.;

ДП «Славське лісове господарство» – 130 198,24 грн.;

Славське споживче товариство – 122 638,74 грн.;

ТзОВ «Горари» – 118 472,23 грн.;

ТзОВ «Ауді-Центр-Львів» – 94 950,00 грн.

Варто зазначити, що фізичні особи, протягом 2021 року, сплатили податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які є власниками об`єктів житлової нерухомості та нежитлової нерухомості в сумі 1 341 275,97 грн.