На цей час випадки зараження виявлено у 29 країнах.

Згідно з інформацією на офіційному сайті ВООЗ, вперше організація була проінформована про нове захворювання 7 травня - тоді до Великобританії приїхала людина, заражена віспою. З того моменту нові випадки захворювання стали фіксувати та в інших країнах.

Що таке мавпяча віспа

Даний вид віспи, як і звичайна, належати до групи ортопоксвірусів. Це рідкісне зоонозне вірусне захворювання, яке передається людині від тварин, найбільш ймовірно - від гризунів і приматів. Зустрічається, в основному, у віддалених районах Центральної й Західної Африки, тобто, в регіонах, близьких до тропічних лісів. Вакцини або ліків проти мавпячої віспи немає, але лікарі стверджують, що регулярна вакцинація від натуральної віспи знижує ризик зараження віспою мавп.

Мавпяча віспа - симптоми й запобіжні заходи

Три основних симптоми мавпячої віспи - це:    лихоманка;      характерний висип на тілі;      пухирці.

 

У більшості випадків захворювання проходить в легкій формі й зникає самостійно за кілька тижнів. Іноді спостерігається і важкий перебіг хвороби, де відсоток летальних випадків варіюється від 1 до 15%, найскладніше переносять це захворювання діти.

Мавпяча віспа передається контактним і повітряно-крапельним шляхом, але не так заразна, як той же Covid-19. Для зараження необхідний тісний контакт з хворою людиною.

 

Для того, щоб уберегти себе і знизити ризик захворювання, дотримуйтеся рекомендацій ВООЗ:

  • уникати контактів з хворими приматами;
  • утримуватися від вживання в їжу м'яса диких тварин;
  • регулярно проводити санітарну обробку рук;
  • дотримуватися особистої гігієни;
  • оберігатися під час статевого акту;
  • тісно не контактувати з незнайомими людьми або мандрівниками.

Найчастіше, вірус знаходять у мандрівників, які відвідували країни з групи ризику, а також у тих, хто вживав в їжу диких тварин або торкався до них. А проте, вчені в Британії зафіксували кілька випадків, коли мавпяча віспа вразила тіло людини, яка не була за кордоном - причина виявилася в іншому.

ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб» Стрийський РВ