Інформує ДПС

Дата: 14.02.2024 09:19

Головне управління ДПС у Львівській області інформує, що станом на 01.02.2024 року контролюючими органами сформовано 51840 податкових повідомлень — рішень з мінімального податкового зобов'язання (далі - МПЗ) на суму 49,8 млн. грн. На сьогоднішній день усім платникам вручено податкові повідомлення рішення на сплату податку на доходи фізичних осіб з MП3.

Станом на 01.02.2024 року кількість фізичних осіб, які сплатили ПДФО  становить 7108 осіб, сума сплаченого ПДФО становить 9,6 млн. грн., що становить лише 19,3 відсотка.

Крім цього, зауважуємо, що вперше мінімальне податкове зобов'язання визначено контролюючим органом за податковою адресою фізичної особи по всіх земельних ділянках сільськогосподарського призначення незалежно від місця ïx розташування за 2022 рік у 2023 році.

Реквізити для сплати МГІЗ зазначаються в податковому повідомленні — рішенні.

Сплата MП3 здійснюється фізичною особою протягом 60 днів з дня вручення податкового  повідомлення рішення.

Наголошуємо, що фізична особа у разі незгоди з визначеним контролюючим органом загальним MПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні — рішенні сумою річного податкового зобов'язання з податку, такий платник податку має право протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення — рішення звернутися до контролюючого органу  для проведення звірки даних, використаних для розрахунку  суми податку, з наданням підтвердних документів.