Борщівник - отруйна рослина! Будьте обережні!

Дата: 08.07.2024 16:48

Мережею ширяться відео, як молоді люди для забави намагаються вирвати велетенську білу квітку. Проте, ніхто не знає, що з тими особами було далі...

Знову нагадуємо про небезпеку. І знову про БОРЩІВНИК

Чому варто його боятися та уникати?

Борщівник Сосновського - отруйна і дуже небезпечна рослина, контакт з якою може викликати сильні й болючі хімічні опіки, що багаторазово посилюються під сонячним світлом, тому аграрії винищують його зарості лише вночі.

Радимо уникати цих великих та небезпечних кущів, не торкатися їх незахищеною шкірою, і не дозволяти грати поруч з ним дітям.

На фото зображені не сонячні опіки, це - про гострі опіки шкідливою рослиною.

Борщівник виділяє фітосполуки, які під дією ультрафіолету знешкоджують захист шкіри.

Достатньо доторкнутись до борщівника та декілька хвилин потримати уражену частину тіла на сонці — і опіки гарантовані: I, II, III ступенів. Якщо уражена велика площа тіла - опік може призвести й до летальних наслідків.

Липень і серпень — найнебезпечніші місяці, бо саме в цей час борщівник цвіте. Тому будьте уважні та обережні!

Що робити, якщо ви отримали опік борщівника?

- не розчухувати!

- не здирати пухирці!

- промити проточною водою протягом декількох хвилин!

- обробити пантенолом уражені ділянки!

- уникати сонця!

- звернутися до лікаря!

Запам'ятайте та збережіть ці прості поради — і вони вбережуть ваше здоров'я, а може навіть і життя