Земельний податок. Хто платить, а хто ні...

Дата: 05.02.2019 17:46

Відповідно до пп 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу земельний податок – це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Об’єктом оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або постійному користуванні. Базою обкладення земельним податком є:

- нормативна грошова оцінка (НГО) земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації – для земель, нормативна грошова оцінка яких проведена;

- площа земельних ділянок, нормативна грошова оцінка яких не проведена.

НГО проводиться за рішенням органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Вона проводиться не рідше ніж раз в 5-7 років для земель в межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, а також сільгоспземель за межами міст і сіл. Для інших земель за межами населених пунктів цей інтервал більше — 7-10 років.

При цьому, згідно з п. 8 підрозділ. 6 розд. ХХ ПКУ, індекс споживчих цін, який використовується для визначення коефіцієнта індексації НГО земель, застосовується зі значенням:

• для сільгоспугідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ і перелогів) – 100%;

• для земель несільськогосподарського призначення – 106%.

Скільки платити

Ставка податку на земельну ділянку встановлена Славською селищною радою.

Цільове призначення

Податкова ставка (%)

смт. Славське

с. Грабовець

с. Волосянка,

с. Ялинкувате,

с. Хощованя

с. Либохора

Землі сільськогосподарського

Проведено НГО

Проведено  НГО

Проведено  НГО

Землі житлової забудови

Фіз.о.

Фіз о.

Фіз.о.

0,3

Платники земельного податку

Платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі, чиї земельні ділянки розташовані на території Славської селищної ради.

Нарахування земельного податку для фізосіб проводиться до 1 липня і надсилається у вигляді податкових повідомлень, а оплата повинна бути здійснена протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення.

Земельний податок нараховується за місцем знаходження ділянки.

Крім того, суму податкового зобов’язання, зокрема і земельного податку, завжди можна дізнатися у податковому органі за місцем знаходження земельної ділянки.

Від сплати податку звільняються:

1. інваліди першої і другої групи;
  2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; 6.1.3. пенсіонери (за віком);
  3. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  4. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Всі ці пільги діють не більше ніж на одну земельну ділянку за кожним з видів:

• для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більше 2 га;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку (присадибна ділянка): у селах — 0,25 га, в селищах — 0,15 га, в містах — 0,1 га (10 соток);
  • для індивідуального дачного будівництва — 0,1 га;
  • для будівництва індивідуальних гаражів — 0,01 га;
  • для ведення садівництва — 0,12 га.

Якщо фізична особа має більше однієї земельної ділянки, вона повинна подати до податкової заяву і вказати, який з земельних ділянок буде звільнений від податку.

Відповідальність за несплату податків

За несплату податку в термін, фізосіб чекає штраф в розмірі 10% суми боргу (при затримці на 30 днів) або 20% при більш тривалому терміні плюс пеня в розмірі 120% річних облікової ставки НБУ за кожен день прострочення.