Тухлянський хор "Каменяр" святкує своє 30-тиріччя!

«Я вдячна Богові за те, що дав талант творити і на своїй рідній Тухлянській землі співати  – значить жити», - натхненно говорить Ольга Мелень. Вона керівник Тухлянського хору «Каменяр», і це девіз її життя та й хору загалом.

У Славській громаді відсвяткували перше новорічне свято

Вчора, 19 грудня, на головній площі Славського вчора зібралися і дорослі, і дітвора з усіх населених пунктів нашої громади на відкриття новорічної ялинки. Для наймолодших учасників підготували театральне дійство з казковими героями, а для дорослих – музичний подарунок від Павла Табакова, вокального ансамблю «Орфей» та місцевих колективів.

У Славській громаді вшанували пам'ять жертв Великого голоду

У Славській громаді 27 листопада акції зі вшанування пам’яті жертв Голодомору відбулися майже у всіх населених пунктах. Люди палили лампадки, відправляли панахиди і показували, як жили українці в ті часи.

Церкві Зіслання Святого Духу, що у Верхній Рожанці, цьогоріч виповнилося 217 років

А Ви знали, що церкві Зіслання Святого Духу, що у Верхній Рожанці, цьогоріч виповнилося 217 років. Так, бо збудували її ще у липні 1804 році. Свідчить про це вирізьблений надпис на зрубі. З кінця 19 ст. і до 1939 року церквою опікувалися барони Гредлі та страхового товариства убезпечень «Дністер»

80-ої річниця Бабиного Яру

До 80-ої річниці Бабиного Яру у народному домі Славського вчора, 28 вересня, відбувся захід «Бабин Яр – біль нашої пам’яті».

У Славському відбулася конференція присвячена 210-ій річниці від дня народження о. Миколи Устияновича

Ці вихідні у Славській громаді присвятили важливій людині, о. Миколі Устияновичу. У конференції «Краєзнавство: історія і сучасність (літературні, мистецькі, релігійні та історичні аспекти)» взяли участь історики з усієї Львівської області.  «Все стається так, як має статися. І отець Миколай Устиянович не просто так опинився у нас тут. Це все для того, щоб ми сьогодні тут зібралися і говорили про нього», - каже декан отець Анатолій. Справді, життя у Славську для Миколи Устияновича стало чи не найбільшим випробуванням. Саме тут він втратив дружину та двох дітей, і тут він написав чи не найкращі свої твори. Ці вірші та пісні вчора звучали зі сцени у виконанні місцевих артистів. «Ми повинні зберегти пам’ять про Миколу Устияновича, щоб передати її нашим дітям. Ця конференція - це тільки перші кроки до майбутніх досліджень і видань про М.Устияновича.  Зараз ми обговорюємо питання створення музею», - розповіла начальниця відділу освіти, культури та спорту Славської селищної ради Ольга Кореневич. Також до 210-ої річниці від дня народження митця у галереї «Максим» відкрилася виставка, присвячена родині Устияновичів, яку організувала Оксана Ареф’єва.

До 210-ої річниці від дня народження Миколи Устияновича відбудеться конференція «Микола Устиянович: історія і сучасність (літературні, мистецькі, релігійні та історичні аспекти)»

До 210-ої річниці від дня народження Миколи Устияновича цих вихідних, 25-26 вересня, у Славському в приміщенні народного дому відбудеться конференція «Микола Устиянович: історія і сучасність (літературні, мистецькі, релігійні та історичні аспекти)»

Представники відділу освіти, культури та спорту Славської селищної ради взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Будитель нашого народного духу»

Вчора, 21 вересня, представники відділу освіти, культури та спорту Славської селищної ради Ольга Кореневич та Мар'яна Луцик взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Будитель нашого народного духу» присвяченої до 210-ої річниці від дня народження о. Миколи Устияновича. Конференція відбулася у с. Вовків Львівської області, Устиянович прожив довгий час.