Що варто знати про те, як прийняти чи відмовитись від спадщини
Головне територіальне управління юстиції у Львівській області продовжує інформувати про основні кроки, на які варто зважати та знати при спадкуванні.
Зі слів начальника відділу з питань нотаріату Андрія Крохмального, якщо спадкоємець на час відкриття спадщини не проживав постійно зі спадкодавцем, а також протягом 6 місяців не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
ПАМ`ЯТКА: спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом 6 місяців з часу відкриття спадщини.
Заява про відмову від прийняття спадщини подається нотаріусу за місцем відкриття спадщини.
Відмова від прийняття спадщини може бути відкликана протягом строку, встановленого для її прийняття.
Суд може визначити спадкоємцю, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Спадкоємець, якому за рішенням суду встановлено додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, повинен у межах установленого судом строку прийняти спадщину шляхом подання нотаріусу за місцем відкриття спадщини відповідної заяви.
ПАМ`ЯТКА:не вимагається звернення до суду для визначення додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини, якщо усі спадкоємці, які прийняли спадщину, подадуть письмову заяву про згоду на прийняття спадщини спадкоємцем, який пропустив строк для прийняття спадщини.
« повернутися до розділу «Рекомендації міністра юстиції, БПД та державної фіскальної служби»