17 травня - Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією

Дата: 17.05.2019 12:55

Сьогодні у всьому світі гостро та актуально стоїть проблема підвищеного тиску, який призводить до початку захворювання на артеріальну гіпертензію, або гіпертонію (АГ).

17 травня міжнародна медична спільнота започаткувала Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією.

Гіпертонія – захворювання, яке характеризується стійким підвищенням артеріального тиску в результаті нервово-функціонального порушення судинного тонусу. Ним страждають переважно люди старше 40 років. Проте останнім часом гіпертонічна хвороба «молодіє» – нею страждають молоді люди (однаково часто чоловіки і жінки).

Нормальний артеріальний тиск у стані спокою знаходиться в межах 100-140 мм рт.ст. систолічного тиску і 60-90 мм рт.ст. діастолічного тиску.
Гіпертонія є одним із основних факторів ризику:

- інсульту;
- інфаркту міокарда;
- серцевої недостатності;
- захворювання периферичних артерій і є причиною хронічного захворювання нирок.

Навіть помірне підвищення артеріального тиску пов’язане зі зменшенням очікуваної тривалості життя.

Якщо тонометр показав 120/80 мм рт. ст. можете вважати себе щасливцем, бо це – норма. А якщо вже близько 135/85 – це сигнал, що в житті потрібно щось змінювати!

Профілактика артеріальної гіпертензії спрямована на:
- уникнення психоемоційних та фізичних перевантажень у професійній роботі та побуті;
- зміну свого режиму праці і відпочинку, щоб не допускати перевтоми та виснаження;
- відмову від шкідливих звичок: тютюнопаління, зловживання алкоголем;
- зменшення маси тіла при ожирінні. Постарайтеся вилучити з раціону гострі приправи, сіль, страви насиченні тваринними жирами, солодкі і борошняні вироби. Щодня споживайте не менше 400 г овочів та 300 г фруктів. Готуючи їжу, надавайте перевагу варінню і запіканню.
- виконання динамічних навантаження невисокої інтенсивності до 3 -5 разів на тиждень протягом 30-45 хв. Це можуть бути прогулянки пішки, плавання, їзда на велосипеді, катання на лижах, робота в саду чи в городі.
- дотримання дієти. Спеціально для хворих з підвищеним АТ розроблена дієта №10, що включає обмеження кухонної солі до 5 г, вільної рідини до 1-2 л, тваринних жирів із заміною їх на рослинні, включення в раціон овочів, фруктів.

Будьте здорові!!!