Публічна кадастрова карта
Продовжуємо співпрацю зі Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Сьогодні у рамках проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України» консультує головний спеціаліст Трускавецького бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Кілівнік Софія.
Пані Софіє, скажіть будь ласка, чим зумовлений такий вибір Вашої консультації?
У процесі нашої професійної діяльності, консультуючи громадян із земельних питань, ми часто зустрічаємося із такими випадками, коли клієнт не володіє інформацією про наявність публічної кадастрової карти та як можна скористатися відомостями Державного земельного кадастру , які є у загальному доступі. Саме це стало причиною вибору теми моєї консультації.
Пані Софіє, почнімо із законодавства. У яких нормативно-правових актах йде мова про публічну кадастрову карту?
Таким нормативно-правовим актом є Закон України «Про державний земельний кадастр» та Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку ведення Державного земельного кадастру». Зазначені нормативно-правові акти встановлюють, що Публічна кадастрова карта - частина програмного забезпечення Державного земельного кадастру, за допомогою якої здійснюється надання доступу до відомостей Державного земельного кадастру та оприлюднення у вигляді відкритих даних.
Поясніть нашим читачам, які є особливості Публічної кадастрової карти, що можна дізнатися, скориставшись нею.
Перш за все зазначаю, що публічна кадастрова карта працює в онлайн режимі та містить відомості про земельні ділянки, які є відкритими. В публічній кадастровій карті містяться відомості про земельні ділянки, унесені до ДЗК.
За допомогою публічної кадастрової карти можна відстежити:
- графічне місце розташування земельної ділянки;
- її кадастровий номер;
- форму власності;
- цільове призначення;
- площу.
Які кроки потрібно зробити, щоб скористатися публічною кадастровою картою?
Для того щоб ознайомитися з інформацією на Публічній Кадастровій карті необхідно перш за все мати доступ до мережі Інтернет, адже вона працює в онлайн режимі. Далі необхідно перейти на офіційний сайт Держгеокадастру. Перейшовши на офіційний сайт необхідно нажати на банер «Публічна кадастрова карта».
п. Софіє, як відомо, згідно із законодавством особа, яка хоче безоплатно одержати у власність земельну ділянку повинна подати клопотання до відповідного органу У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. Виникає питання, чи можна за допомогою Публічної кадастрової карти знайти вільну земельну ділянку і отримати відповідні графічні матеріали?
Так, Ви цілком вірно підмітили. Саме в такій ситуації в нагоді стане Публічна Кадастрова Карта.
Для того, щоб знайти вільну земельну ділянку за її місцезнаходженням, за допомогою Публічної кадастрової карти необхідно у відповідних пошукових стрічках вибрати значення фільтру «Область», «Район», «Місто» (у цьому рядку потрібно обрати назву відповідного населеного пункту). Після введення необхідних даних на Кадастровій карті відобразиться карта населеного пункту та прилеглої до нього території, на якій необхідно вручну шукати потрібну земельну ділянку, де щодо кожної земельної ділянки буде зазначена інформація про форму власності (наприклад, державна, приватна, комунальна).
Чи може бути корисною Публічна Кадастрова Карта власникам земельних ділянок?
Так, звичайно. В Публічній Кадастровій карті можна знайти земельну ділянку за її кадастровим номером. Для того потрібно зазначити кадастровий номер вашої земельної ділянки у пошукову стрічку на сторінці Кадастрової карти та натиснути кнопку пошуку. Якщо дана земельна ділянка наявна у Державному земельному кадастрі то як результат запиту з’явиться інформація про неї, а саме: кадастровий номер, форма власності, код цільового призначення, площа (га) тощо. Після отримання інформації з ДЗК, Ви може звірити отримані відомості з відомостями, що містяться в державному акті на землю і перевірити правильність їх відображення.
Ми і надалі продовжимо наші консультації у сфері земельного законодавства. А наразі нагадуємо, що консультація надана у рамках проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».
Разом з тим, інформуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:
- Бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Сколе, вул. Чайківського, 6.
- зателефонувавши: 066 682 52 40 (Сколівське бюро правової допомоги), на гарячу лінію: 0800 21 31 03
- надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:
- https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/
- надіславши листа на адресу електронної пошти:
- е-mail skole@legalaid.lviv.ua (Сколівське бюро правової допомоги)
- Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»:
- https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)
« повернутися до розділу «Рекомендації міністра юстиції, БПД та державної фіскальної служби»