Особлива увага до індивідуальних потреб клієнта при підборі роботи і супровід навіть після працевлаштування. За такими принципами будується надання послуг спеціалізованим кар'єрним радником. Його клієнтами стають учасники бойових дій, безробітні особи з інвалідністю або ж без професії чи досвіду роботи.

Спеціалізовані радники, як правило, мають психологічну освіту і працюють за спеціально розробленими мотиваційними тренінгами. Принципова відмінність у роботі такого радника – тривалість прийому відвідувача та додатковий час на підготовку до зустрічі з ним. Цей фахівець спочатку самостійно опрацьовує базу вакансій служби, а також пропозиції роботи з інших джерел, аби під час прийому з клієнтом обговорювати й обирати прийнятні варіанти.

Спеціалізовані кар’єрні радники в центрах зайнятості працюють з клієнтами індивідуально: супроводжують, поки ті перебувають на обліку, але за бажанням клієнта супровід можна продовжити й після працевлаштування.

У 2021 році за сприяння служби зайнятості роботу по всій Україні вдалося знайти для 14,0 тис. громадян з інвалідністю, для 5,9 тис. АТОвців та 3,9 тис. внутрішньо переміщених осіб.