Уявімо ситуацію: ви на довгоочікуваній співбесіді, HR-спеціаліст поставив усі каверзні питання, ви, як супергерой, відповідали сміливо, впевнено і по суті… А роботодавець так і не озвучив розмір заробітної плати.

 Що робити? Сміливо розпочинайте цю розмову. Але наголошуємо: перед цим розкажіть про себе якнайбільше – опишіть свій досвід,  успішні проєкти та реальні здобутки на попередній роботі. Це дозволить вашому майбутньому шефу скласти враження про ваш професійний бекґраунд.

?Не радимо ставити прямих запитань: «А скільки платитимуть?» Якщо ж вам доведеться самостійно назвати суму ваших очікувань, пам’ятайте: надто висока заробітна плата повинна неодмінно відповідати професійним компетенціям. Якщо ви на голову вище ваших конкурентів і на вас «полюють» роботодавці, тоді це ваш варіант.

 Ліпше запитати про систему бонусів у компанії та про «плюшки» від роботодавця – безплатний спортзал для працівників або англійська з носієм в обідню перерву. А далі логічно конкретизувати: «Озвучте, будь ласка, суму пропозиції».

?Не радимо так само називати зарплату значно нижчу від ринкової. Такий варіант можливий лише за однієї умови: така оплата праці компенсується або гнучким/вільним графіком, або можливістю навчання коштом компанії (інший привабливий варіант).

???? Що ж робити? З'ясуйте середню заробітну плату за вашою професією в регіоні. Тоді ви напевно знатимете, чи збігаються ваші очікування з реаліями ринку праці.

???? У будь-якому разі команда служби зайнятості щиро бажає кожному шукачеві знайти роботу з гідною заробітною платою