Делегація зі Славської громади взяла участь у вшануванні пам'яті січовиків Карпатської України.
Щороку, у третю неділю березня, ми вшановуємо героїзм січовиків Карпатської України, що були розстріляні польськими та угорськими загарбниками у далекому 1939 році.
Сьогодні на Меморіальному комплексі полеглих Героїв, що на Верецькому перевалі, відбулось покладання квітів та чин панахиди за полеглими Захисниками, у якій взяли участь представники Славської громади на чолі з Володимиром Бегою.
Довідково: 9 листопада 1938 року в Хусті засновано “Організацію народної оборони Карпатська Січ”, на чолі з Дмитром Климпушем. Січовики мали право носити військовий однострій, відзнаки та легку зброю. Окремо діяв військовий штаб. Основою для розбудови Карпатської Січі стали осередки «Пласту», «Січі» та «Просвіти». До лав Січі добровільно вступали вчителі, лікарі, службовці, студенти, гімназисти, семінаристи, робітники та демобілізовані військовослужбовці чехословацької армії. Прибули добровольці з Галичини, Волині, Буковини та Наддніпрянщини. У лютому 1939-го чисельність Карпатської Січі сягала близько 15 тис. осіб.
15 березня 1939 року в умовах остаточного розпаду Чехо-Словаччини та збройної агресії з боку Угорщини, Сойм Карпатської України проголосив незалежність краю. Президентом було обрано Августина Волошина. Впродовж березня сили оборони Карпатської України провели близько 20 боїв з угорськими військовими підрозділами, які поступово захоплювали землі Закарпаття. У боях загинуло близько 1,5 тисячі українців. 18 березня 1939 року угорські війська повністю зайняли територію Карпатської України.