Останні штрихи декомунізації у Славській громаді
У центрі селиша Славського на подвр'ї школи фахівці обласного комунального підприємства Меморіально-пошуковий центр "Доля" ексгумували останки червоноармійців Другої світової війни. На місці поховання було виявлеано фрагменти одягу, що свідчать про захоронення радянських солдатів та офіцерів.
Проведені дослідження дозволяють зробити висновки, що радянська пропаганда завищила кількість поховань на меморіалі. Адже за інформацію з різних джерел у братссій могилі було поховано близько 200 осію, однак дослідники виявили - 38.
Історична довідка.
За архівними документами військові поховання на цьому місці з’явилося в 1956 році, коли сюди були перезахоронені останки з місць первинних поховань та споруджено пам’ятник – скульптура воїна.
Згідно з рішенням виконкому Львівської обласної ради депутатів трудящих №183 від 05.05.1972 р. пам’ятка включена до переліку об’єктів культурної спадщини як «Братська могила, у якій поховано радянських воїнів, полеглих від рук українських буржуазних націоналістів 1944-1950 р.».
У 1975 році згідно з постановою бюро Львівського обкому Компартії України й виконкому обласної Ради депутатів трудящих №80 від 23.08.1972 р. скульптура воїна замінена монументом з бюстами солдат з надписом «Воїнам визволителям».
Монумент демонтовано у 2022 році згідно з рішенням сесії Славської селищної ради від 20.04.2022 р. №1750 «Про демонтаж символіки комуністичного тоталітарного режиму".